Осака си ниже гренд-слем титули, стаса до четвртата со триумф на Австралија опен

Јапонката го повтори успехот од пред две години во Мелбурн и со триумф од 2:0 против Џенифер Брејди ја освои четвртата гренд-слем круна во кариерата

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *