Откако Нејмар со плачење го напушти теренот, селекторот Тите упати порака до сите

Бразил со 2:0 ја победи Србија, но навивачите се во страв дека можеби го загубија капитенот Нејмар за следните мечеви. Потечен му беше зглобот на ногата, додека додека Нејмар поткривувајќи излегуваше од теренот. Капитенот потоа седна на клупата за резерви и почна да плаче.

По дуелот, сите се прашуваа колку е сериозна повредата на Нејмар, а селекторот Тите беше полн со оптимизам.

„Немојте да се грижите. Нејмар ќе игра уште на ова Светско првенство. Во тоа да бидете сигурни“, рече Тите.

За тоа како изгледа зглобот на десната нога на Нејмар и што кажаа од лекарскиот тим на Бразил, може да прочитате ТУКА.

- Оглас -

Најнови вести