Ова делува застрашувачки, има и „водопади“ на стадионот (Фото+Видео)

Неочекуван прекин има на дуелот меѓу Германија и Данска и тоа поради временските непогоди. Во 34 минута, главниот судија ги испрати играчите на двата тима во соблекувалните, откако на небото над Дортмунд започнаа грмотевици и силен дожд.

Oд силината на дождот на стадионот во Дортмунд се направија дури и „водопади“.

- Оглас -

Најнови вести