Ова е голот на Бразилецот кој ја фрли Шкендија во очај (Видео)

Бразилецот Лилиу ги закопа надежите на Шкендија дека може да се пробие до следното коло од квалификациите за Лигата на шампионите и евентуално подоцна до групите во Лигата на Европа. Иако македонскиот првак напаѓаше, доминираше, дозволи да биде елиминиран од тим кој само благодарение на среќата не прими 5-6 гола.

Во самиот финиш, Шкендија му дозволи на Номе Калју да поигра на нејзина половина и тоа се покажа како кобно во 92-рата минута. Еве го голот кој ја „закопа“ Шкендија и спречи двомеч со шкотскиот гигант Селтик:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=_6qPcW20c-A

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести