Ова е само за мајсторите за ракометот: Дури 55-мина играчи за „плус-минус“ голови на осум дуели

Возбудувањата на Светското ракометно првенство започнаа од пред два дена, а денеска се играат дури осум меча. На пет натпревари има големи фаворити и речиси нема дилема околу тоа кој ќе биде победникот.

На два меча, фаворитот е со квота од 1.50 и 1.55, а дербито на денот треба да биде дуелот меѓу Хрватска и Египет, каде што на двете селекции им се даваат речиси идентични шанси за триумф.

Во Sport Life има и одлична понуда за тоа кој ракометар колку погодоци ќе постигне. Дури на 55-мина играчи може да одиграте на „плус-минус“ поени. Хрватските репрезентативци кои беа европски прваци во дресот на Вардар, Лука Циндриќ и Игор Карачиќ, се дел од понудата. На Циндриќ границата за голови е на 3,5 погодоци, а на Карачиќ е на 4,5 погодоци.

- Оглас -

Најнови вести