Пандев со едно полувреме во ремито на Беневенто и Парма

Горан Пандев го започна своето последно патешествие во неговата пребогата кариера.

Легендарниот македонски фудбалер дебитираше во дресот на Парма во ремито со Беневенто од 0:0 во рамките на 21-то коло од италијанската Серија Б лига.

Гоче влезе на стартот од второто полувреме, но не успеа да постигне или да асистира за гол за својот нов тим.

Беневенто ја имаше доминацијата и повеќето шанси, а во втората минута имаа и поништен гол.

Со ова реми, Парма сега има 25 бодови и е на 13-то место во Серија Б.

 

- Оглас -

Најнови вести