Пандев вторпат прецизен за Џенова (Видео)

Македонскиот капитен Горан Пандев вторпат сезонава се радува на гол во италијанскиот шампионат, откако вечерва беше прецизен против Киево во победата од 2-0. „Гранде“ Пандев ја надмудри целата одбрана на гостите откако ја освои топката непосредно пред шестнаесетникот, па го пронајде патот до мрежата во долниот десен агол на голманот.

https://www.dailymotion.com/video/x6uaium

- Оглас -

Најнови вести