Парите си го прават своето – Њукасл од следната сезона со дрес како на Саудиска Арабија (ФОТО)

Навивачите на Њукасл со огромна радост ги дочекаа новите сопственици, приватниот инвестициски фонд на Саудиска Арабија, и сега се надеваат дека нивниот клуб ќе биде во самата елита на Премиер лигата.

Тие станаа клубот со најбогати сопственици во фудбалотм а сосема логични се нивните очекувања, но со доаѓањето на сопствениците од Саудиска Арабија, ќе има и одредени промени, а првата е во гостинскиот дрес.

Натпреварите коишто ќе ги игра Њукасл на гости ќе бидат во зелено-бел дрес, кој е речиси идентичен како оној на Саудиска Арабија, а иако оваа гарнитура не е официјално потврдена, на интернет веќе се појавија и првите фотографии.

- Оглас -

Најнови вести