Пасторе не се опорави навреме, назад во составот се враќа Флоренци

Предводникот на Рома, Еузебио Ди Франческо, утре против Киево ќе брка бодови без новото засилување Хавиер Пасторе, кој цела недела се мачи со грчеви. Сепак, добри вести за фановите на „волчицата“ се враќањето на тројца првотимци, Алесандро Флоренци сигурно ќе настапи од првата минута, додека Даниеле Де Роси и Диего Пероти ќе чекаат шанса од клупата.

„Флоренци ќе игра од првата минута, а што се однесува за Де Роси, дури утре ќе одлучам меѓу него и Нзонзи за место во почетниот состав“, истакна Ди Франческо на денешната прес-конференција.

Рома по три кола во Серија А има еден триумф, едно реми и еден пораз, а утре во 12:30 часот на „Олимпико“ против секогаш непријатните Киево ќе имаат шанса да го поправат впечатокот по турбулентниот почеток на сезоната.

- Оглас -

Најнови вести