Пасторе се врати на тренинг пред дуелот со Фиорентина

Рома добива значително засилување во пресрет на саботниот меч против Фиорентина. Вчера на тренинг се врати Хавиер Пасторе, кој поради повреда на тетивата од десната нога не играше за „волчицата“ цели два месеци.

Со тренинг започна и младиот Џастин Клајверт, па и тој би можело да биде во конкуренција за настап против „виолетовите“. Де Роси, Карсдорп, Манолас и Пероти тренираа посебно со цел да бидат кондициски подготвени за утрешната пресметка.

Рома по овој дуел патува за Москва, каде што во среда ќе го одигра мечот од четвртото коло во ЛШ против тимот на ЦСКА Москва.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести