Перез провоцира: За Роналдо имавме само една понуда, од Јувентус

Флорентино Перез вели дека за Кристијано Роналдо немало ниту една друга понуда, освен од Јувентус, па трансферот од Мадрид во Торино бил логичен расплет.

„Да имавме барем уште една понуда за Кристијано, цената ќе беше поголема. Извлековме максимум и ја добивме сумата што ја плативме за него во 2009 година. Освен Јувентус никој друг не беше заинтересиран“, вели Перез.

Контроверзниот прететседател на Реал Мадрид сепак ја „спушти топката“ и изјави дека Мадрид и Реал секогаш ќе бидат домот на Роналдо.

„Бевме среќни додека играше за Реал. Ова секогаш ќе биде негов дом и тој е најголемиот играч на Реал Мадрид од ерата на Алфредо Ди Стефано“, дополни Перез.

 

- Оглас -

Најнови вести