Перез „стрела“ непогрешливо, Лестер води против Наполи (ВИДЕО)

Лестер води минимално (1:0) против екипата на Наполи по првиот дел од Лигата на Европа. Ајозе Перез е стрелец на единствениот погодок кој дојде благодарение на една убава акција, а егзекуцијата исто така беше убава.

Како што напишавме претходно, Елиф Елмас е на клупата за резерви и по сè изгледа во второто полувреме ќе ја добие шансата.

https://www.youtube.com/watch?v=eJcmmfUx-m8

ПСВ и Реал Сосиедад играат интересен меч и по првите 45 минути резултатот е 1:2. Иако домаќините поведоа преку Марио Геце во 12-тата минута, претставникот од Шпанија со головите на Аднан Јанузај и Александар Исак направија целосен пресврт.

 

- Оглас -

Најнови вести