Пет меча од кои може добро да се заработи

Петочните Квоти на денот во Sport Life нудат одличен вкупен коефициент од 64.89 ако се одиграат заедно сите на еден тикет.

Холандија е земја каде што се игра атрактивен фудбал со многу голови, па затоа на дуелот на којшто Волендам е домаќин на Фортуна Ситард, треба да се одигра на погодоци. За комбинацијата ГГ 1+I&1+II квотата е 2.15.

Аталанта е голем фаворит за победа против Емполи и се очекува домаќинот во Бергамо уште во првиот дел да покаже сила и да има предност, а на крајот да победи во дуел на кој ќе има барем два погодока. За 1-1&2+ квотата е одлична и изнесува 2.60.

Њукасл е фаворит на гостувањето кај Нотингам форест, па „двојка“ барем со еден погодок во второ полувреме носи коефициент од 2.40.

Домашниот терен треба да го искористи Лион против Нант. На овој меч Лион треба да ги освои трите бода, а да има меѓу два и шест погодока за добитна квота од 2.15.

Голови во двете полувремиња треба да има на Валјадолид и Атлетик Билбао. За атрактивната игра 1-3 I & 1-3 II коефициентот е 2.25.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести