По скандалот во Катар, Салт Бае доби забрана да присуствува на друго престижно финале

Славиот турски готвач Нусрет Гокче, познат како Салт Бае, доби забрана за присуство на финалето на најстарото фудбалско натпреварување во САД. Се работи за Куп на Отвореното првенство на САД, а организаторите јавно му порачаа на Салт Бае да не се обидува да дојде затоа што не е поканет.

Оваа одлука на организаторот е по непримерното однесување на Салт Бае по завршувањето на финалето на Светското првенство во Катар. Славниот готвач успеа да влезе на теренот и да се вмеша меѓу аргентинските фудбалери додека славеа со трофејот. Салт Бае го влечеше Меси за да се фотографираат, го држеше и го бакнуваше највредниот пехар иако никако не смееше тој да заврши во неговите раце.

 

- Оглас -

Најнови вести