Погледнете ги сите погодоци од вечерашните натпревари во Лигата на шампиони (видео)

*Крај на натпреварите: На сите осум натпревари вечерва се постигнаа вкупно 24 погодоци

Бенфика 0-2 Баерн Минхен

Манчестер сити 1-2 Олимпик Лион

Викторија П’лзењ 2-2 ЦСКА Москва

Реал Мадрид 3-0 Рома

Валенсија 0-2 Јувентус

Јанг бојс 0-3 Манчестер јунајтед

18.55 часот

Ајакс 3-0 АЕК Атина

Шахтар Донецк 2-2 Хофенхајм

*ГООООООООООООЛЛЛЛЛ 95′ ЦСКА Москва во судиското наподолнување успева да изедначи против П’лзењ на 2-2

*ГОООООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛ 92′ Маријано го крунисува своето второ деби за Реал Мадрид со погодок, 3-0

https://www.dailymotion.com/video/x6tvjai

*ГОООООООООЛЛЛЛЛЛЛ 66‘ Манчестер сити успева да ја намали предноста на Лион преку Бернардо Силва, 1-2

https://www.dailymotion.com/video/x6tvi4n

*ГООООООООООООООЛЛЛЛЛЛ 66‘ Марсијал става точка на натпреварот, Јунајтед води со 0-3 против Јанг бојс

https://www.dailymotion.com/video/x6tvi4t

*ГООООООООООООООЛЛЛЛЛ 58′ Герет Бејл погодува за 2-0 во корист на Реал против Рома

https://www.dailymotion.com/video/x6tvhpz

*ГОООООООООООООЛЛЛЛЛ 54‘ Баерн зголемува на 0-2 против Бенфика со голот на Ренато Санчез

https://www.dailymotion.com/video/x6tvhib

*ГОООООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛЛ 51‘ Пјаниќ втор пат прецизен од белата точка, Јуве води 0-2 на „Месталја“

https://www.dailymotion.com/video/x6tvhfb

*ГОООООООООЛЛЛЛЛЛЛ 49‘ ЦСКА Москва успеда да го намали водството на П’лзењ, за 2-1 погоди Чалов

*ГОООООООООООЛЛЛЛЛЛЛЛ 45′ Јувентус со играч помалку стигна до водство од 0-1 против Валенсија, Пјаниќ прецизен од пенал

https://www.dailymotion.com/video/x6tvgbm

*ГОООООООООЛЛЛЛЛЛ 45‘ Иско погодува за 1-0 во корист за Реал Мадрид против Рома

*ГОООООООООЛЛЛЛЛЛ 44′ Фекир го зголемува водството за Лион на 0-2 против Манчестер сити за молк на „Етихад“

https://www.dailymotion.com/video/x6tvgv4

*ГОООООООООООЛЛЛЛ 44′Манчестер јунајтед води со 2-0 откако Погба беше прецизен од белата точка

https://www.dailymotion.com/video/x6tvg6u

*ГООООООЛЛЛЛЛЛ 41′ Крменчик двоен стрелец за П’лзењ, домаќините водат со 2-0 против ЦСКА Москва

*ГООООООООООООЛЛЛЛЛ 36′ Манчестер јунајтед стигнува до водство од 0-1 против Јанг бојс со погодокот на Пол Погба

https://www.dailymotion.com/video/x6tvfr6

*30′ Директен црвен картон за Кристијано Роналдо, Португалецот се обиде да го удри дефанзивецот на Валенсија Мурило, но го промаши, а судијата Брих поради неспортско однесување го исклучи од натпреварот

*ГОООООООООЛЛЛЛЛЛ 29′ П’лзењ води со 1-0 против ЦСКА Москва со голот на Крменчик

*ГОООООООООООООЛЛЛЛЛ 26′ Лион изненадува против Манчестер сити, Корне стрела за 0-1

*24′ Сами Кедира не може да го продолжи натпреварот, се жали на повреда. Ќе го замени Емре Џан

*22′ Нето со сензационална одбрана го спречи ударот на Бернардески од непосредна близина, Јуве можеше лесно да стигне до погодок

*22′ Рашфорд не успеа да погоди за Јунајтед, по центаршутот на Шо

*17′ Кедира го утна цел гол во обид да донесе водство за Јуве

*11′ Манџукиќ испушти солидна шанса за Јувентус, промаши на неколку метри пред голот, неговиот удар замина над голот на Валенсија

*ГООООООООООООЛЛЛЛЛЛЛ 10′ Баерн Минхен води на гостувањето во Лисабон против Бенфика, Левандовски погодува за 0-1

*8′ Хоару можеше да донесе сензационално водство за Јанг Бојс против Манчестер јунајтед, но, неговиот удар со глава не беше прецизен

*4′ Герет Бејл се најде во шанса по одличното додавање од Крос, но Велшанецот не успеа да ја затресе мрежата откако топката помина непосредно до десниот дирек

*Крај на натпреварот Шахтар – Хофенхајм, двете екипи поделија по еден бод, 2-2 (Исмаили 27′, Мајкон 81′ ; Грилич 6′, Нордвеит 38′)

*Крај на натпреварот Ајакс – АЕК Атина, домаќините победија со 3-0 (Талјафико 46′, 90′, Ван Де Бик 77′)

*ГООООООООООЛЛЛЛЛЛ 90′ Талјафико става точка на натпреварот со својот втор гол, Ајакс води 3-0 против АЕК

https://www.dailymotion.com/video/x6tvd8a

*ГООООООЛЛЛЛЛЛ 81′ Шахтар повторно израмнува, резултатот е 2-2 против Хофенхајм со евро – голот на Мајкон

https://www.dailymotion.com/video/x6tvcmm

 

*ГОООООООЛЛЛЛЛЛ 77′ Ајакс зголемува на 2-0 против тимот на АЕК, стрелец на погодокот е фудбалерот кој втрча на теренот пред петнаесетина минути, Дони Ван Де Бик.

https://www.dailymotion.com/video/x6tvc7f

 

*70 минута во тек, Шахтар засега не успева да изедначи против Хофенхајм, Ајакс потполно ја презеде контролата на мечот по водечкиот гол против АЕК.

Шахтар Доњецк 1-2 Хофенхајм; Ајакс 1-0 АЕК Атина

*Oфицијални состави:

Валенсија – Јувентус

Валенсија: Нето, Везо, Габриел, Мурило, Гаја, Солер, Парехо, Вас, Гуедеш, Родриго, Батшуаји.

Јувентус: Шчешни, Кансело, Кјелини, Бонучи, Сандро, Пјаниќ, Кедира, Матуиди, Манџукиќ, Бернардески, Роналдо.

Јанг бојс – Манчестер јунајтед

Јанг бојс: Вон Балмус, Мбабу, Камара, Вон Берген, Бенито, Со, Саного, Сулејмани, Фасначт, Асале, Хоару.

Манчестер јунајед: Де Хеа, Далот, Линделоф, Смолинг, Шо, Матиќ, Погба, Фред, Марсијал, Рашфорд, Лукаку.

Манчестер сити – Олимпик Лион

Манчестер сити: Едерсон, Вокер, Стоунс, Стерлинг, Гундоган, Лапорт, Делф, Б. Силва, Д. Силва, Фернандињо, Габриел Жезус.

Лион: Лопес, Рафаел, Денајер, Марсело, Менди, Ауар, Шеик, Ндомбеле, Корне, Депај, Фекир.

*ГОООООООООЛЛЛЛЛЛ 46‘ Ајакс поведува со 1-0 против АЕК со голот на Талјафико

https://www.dailymotion.com/video/x6tvay8

 

*Oфицијални состави: 

Реал Мадрид – Рома

Реал Мадрид: Навас, Карвахал, Рамос, Варан, Марсело, Касемиро, Крос, Модриќ, Иско, Бејл, Бензема.

Рома: Олсен, Флоренци, Фацио, Манолас, Коларов, Де Роси, Нзонзи, Заниоло, Ел Шарави, Ундер, Џеко.

Викторија П’лзењ – ЦСКА Москва

Плзен: Козачик, Хубник, Хорава, Лимберски, Копич, Резник, Крменчик, Хрошовски, Коварик, Колар, Перница.

ЦСКА Москва: Акинфеев, Фернандеш, Чернов, Влашиќ, Чалов, Џагоев, Набабкин, Ефремов, Бијол, Родриго, Облаков.

Бенфика – Баерн Минхен

Бенфика: Влачодимос, Грималдо, Жардел, Диас, Алмеида, Фејса, Пици, Фернандес, Салвио, Церви, Сеферовиќ.

Баерн Минхен: Нојер, Кимих, Хумелс, Боатенг, Алаба, Мартинез, Санчез, Робен, Хамес, Левандовски.

*Kрај на првото полувреме, резултатите по првите 45 минути се: Ајакс – АЕК Атина 0-0; Шахтар Доњецк 1-2 Хофенхајм

*ГООООООООООЛЛЛЛЛЛ 38′ Хофенхајм повторно води, за 1-2 против Шахтар голот го постигна Нордвеит

https://www.youtube.com/watch?v=8wXCt-h1Ri8

 

*35 минута во тек, АЕК засега е „тврд орев“ за фаворизираниот Ајакс, и натаму резулатот е 0-0

*ГОООООООООООЛЛЛЛ 27′ Шахтар израмнува на 1-1 против Хофенхајм, Исмаили носи радост за домашната публика

https://www.youtube.com/watch?v=f3FpCyNCanc

 

*17 минута во тек, мрежите мируваат на „Јохан Кројф“ арената

*ГООООООООЛЛЛЛЛ  6′ Хофенхајм води со 0-1 против Шахтар, Грилич погоди за својот тим при првата шанса на натпреварот

https://www.dailymotion.com/video/x6tv77s

 

*Сѐ е подготвено за првите два натпревари од вториот ден од првото коло во Лигата на шампионите. Средбите Ајакс – АЕК Атина и Шахтар Доњецк – Хофенхајм почнуваат во 18:55 часот, познати се и официјалните почетни состави за двата меча. Во почетните 11 нема изненадување кај ниту една екипа, сите сакаат со победа да го започнат своето учетсво во најелитното европско натпреарување.

 

Ајакс – АЕК Атина

Ајакс: Онана, Мазрауи, Де Јонг, Блинд, Талјафико, Зиеч, Шуне, Еитинг, Тадиќ, Нерес, Хунтелар.

АЕК: Баркас, Чосиќ, Лампропулос, Оиконому, Хулт, Симоеш, Галанокопулос, Бакакис, Манталос, Понс.

Шахтар Доњецк – Хофенхајм

Шахтар: Пјатов, Бутко, Кочолава, Ракитски, Исмаили, Степаненко, Алан Патрик, Марлос, Болбат, Мораеш.

Хофенхајм: Бауман, Кадерабек, Нордвеит, Вогт, Пош, Шулц, Грилич, Битенкурт, Крамариќ, Залаи, Жоелинтон.

- Оглас -

Најнови вести