Погледнете ја жешката битка во Лас Вегас меѓу Хабиб и Мекгрегор (Видео)

Дагестанецот Хабиб Нурмагомедов го победи Конор Мекгрегор во контроверзна битка што заврши со тепачка надвор од рингот и без официјално прогласување на победникот во Лас Вегас.

По завршување на една од најконтроверзните борби во историјата, Мекгрегор беше нападнат од тимот на Нурмагомедов и удрен од зад грб во рингот, а старо-новиот шампион во исто време се тепаше со дел од екипата на Ирецот надвор од рингот.

Погледнете ја целата борба што ноќеска се одржа во Лас Вегас.

https://www.youtube.com/watch?v=1UM6XkLwppQ&app=desktop

- Оглас -

Најнови вести