Поседот на топката за Арсенал, бодовите ги освои Шефилд јунајтед

Топчиите паднаа на „Брамал лејн“, а јунак на новиот премиерлигаш е Лис Мусет, кој го постигна победничкиот гол во последниот меч од деветтото коло во Премиер лигата.

Слични вести...