Последни контролки за Барса, Атлетико, Јуве, Рома…

Сезоните во Англија, Франција и Германија започнаа викендов, се чекаат Шпаниците и Италијанците да се приклучат идната недела, а во меѓувреме гигантите од овие две лиги ќи завршуваат претсезонските подготовки.

Во богатата понуда на Sport Life, се најдоа и контролните дуели во кои играат Барселона, Јувентус, Атлетико Мадрид и Рома.

Каталонците се среќаваат со мексиканскиот клуб Пумас, избраниците на Чави се неприкосновени фаворити во овој дуел и мора да ја оправдаат таа улога за кревање на формата во пред да почнат со лигашките обврски.

Јувентус и Атлетико ќе се сретнат во Торино, а интересно е што Бјанконерите се аутсајдери според квотите. Двојка на Атлетико носи 2.13 квота, 3.05 е кецот на Јувентус.

Рома на Жозе Мурињо игра одлично и тоа ќе го покаже уште еднаш против Шахтар, со очекувања да го оправда коефициентот од 1.50 за кец.

- Оглас -

Најнови вести