Предизвика еуфорија и полн стадион – Селекторот на Холандија водеше тим од Втората лига и победи (Видео)

Луј Ван Гал ја прифати понудата на челниците на Телстар да го води тимот вечерва против лидерот Јонг АЗ Алкмар и успеа да ги доведе до триумф пред полни трибини

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *