Premium Lucky Loser – само поради еден гол, му побегна добивка од над 3,3 милиони денари (Фото)

Штипјанец кој уплатил тикет во Sport Life уште на 10 март, синоќа дозна дека овој тикет со 45 пара му е недобитен само поради една утка.

За утеха, тука е промоцијата Премиум Лаки лузер, со која за еден промашен натпревар на тикет уплатен со СЛ картичка и погодена вкупна квота над 1066, на другите натпревари се остварува добивка во висина на уплатата, +99 вредносни ваучери за уплата во вредност еднаква на уплатата, по принцип секој ден по еден ваучер во период од 99 дена.

Овој обложувач уплатил 1.000 денари, играл на помали квоти, со надеж дека нема каде да утне и навистина бил на чекор од огромна сума за исплата од над 3,3 милиони денари.

Погодени се дури 44 исходи на мечеви кои се играа од 10 до 21 март, а единствената промашена му е Атлетико Мадрид – Интер од Лигата на шампионите. Штипјанецот одиграл на двојна шанса Х2, но сонот за милионска добивка му го уништи Мемфис Депај, кој во финишот на средбата даде гол за победа на Атлетико.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести