Проблем за Ливерпул, Салах се повреди на две недели пред финалето во ЛШ!

Мохамед Салах мораше предвреме да излезе од игра на денешното финале во англискиот ФА куп против неговиот поранешен клуб Челзи, и ги загрижи фановите на Ливерпул.

Египѓанецот е еден од клучните играчи на Црвените, но тимот без негова помош ќе треба да се бори за трофејот во ФА купот, а веројатно и во Премиерлигата. До финалето во Лигата на шампионите има уште точно две недели, па ако не станува збор за сериозна повреда, тој би можел да игра во Париз против Реал Мадрид.

- Оглас -

Најнови вести