Прогнозерите се вратија во топ-форма, имаат две комбинации што носат многу пари и со уплата од 20 денари (Фото)

Спортската прогноза се врати како стандардна содржина по паузата поради Мундијалот во Катар, а прогнозерите и вчера покажаа дека не се излезени од форма, па четворица од нив ги погодија сите шест натпревари и се во игра за премијата што сами можат да си ја одберат.

Денеска има уште 7 натпревари плус еден резервен пар и може да се одиграат два одлични тикети според рецептот на големата армија на прогнозери што го одигра 14-то коло.

Според процентите на прогнозираните натпревари со денешните 7 мечеви од основната програма на популарната Тринаесетка се прави тикет со вкупен коефициент 420 во Sport Life.

Тоа значи дека и со минимална уплата од 20 денари добивката е одлична и изнесува 8.400 денари.

Втората варијанта е да го додадете и резервниот пар Удинезе – Болоња со знак единица и тогаш вкупната квота е 820 во Sport Life и со уплата од 20 денари ќарот е 16.400 денари.

Еве како изгледаат двата тикети ако одиграте според советите на учсниците во 14. коло на Спортска прогноза.

Прв тикет:

1306 Хетафе  – Еспањол 1 (2.60)

1705 Анже – Клермон 1 (2.35)

1707 Монпелје – Нант 1 (2.65)

1706 Ремс – Ница Х (3.20)

1124 Тотенхем – Арсенал 2 (2.25)

1541 Бенфика  – Спортинг 1 (1.76)

3009 Рома – Фиорентина 1 (2.05)

Вкупна квота 420

 

Втор тикет:

1306 Хетафе  – Еспањол 1 (2.60)

1705 Анже – Клермон 1 (2.35)

1707 Монпелје – Нант 1 (2.65)

1706 Ремс – Ница Х (3.20)

1124 Тотенхем – Арсенал 2 (2.25)

1541 Бенфика  – Спортинг 1 (1.76)

3009 Рома – Фиорентина 1 (2.05)

3007 Удинезе – Болоња 1 (1.95)

Вкупна квота: 820

 

- Оглас -

Најнови вести