Пролет стартуваше со триумф над Охрид во Суперлигата

Пролет со победа ја отворија новата сезона во Суперлигата, пред своја публика го совладаа тимот на Охрид со 28-24. Во неизвесниот меч ракометарите на Охрид не успеаја да направат изненадување, иако по првото полувреме имаа еден гол предност (12-13).

Пролет фуризоно го отвори вториот дел со 6-1 серија, со пресвртот го најави и првиот триумф. Охриѓани во неколку наврати се обидуваа да се вратат во мечот, но во решавачките моменти домаќините се изборија за премиерна победа на стартот од македонското ракометно првенство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести