Промашениот пенал на Баи за светот е комедија додека за Брегот на Слоновата Коска е трагедија (ВИДЕО)

Ерик Баи беше единствениот фудбалер кој што промаши во пенал серијата меѓу Египет и Брегот на Слоновата Коска.

Дефанзивецот на Манчестер јунајтед се посрамоти и покажа како не треба да се изведува пенал во одлучувачките мигови.

Баи ја презеде одговорноста во третата серија, а зеде само еден чекор растојаније, а техниката на пеналот е тешко објаснива и по неколку пати. Со тоа им донесе голема радост на Еѓипќаните, кои што предводени од Мохамед Салах се пласирааа во четврт-финалето на АФКОН.

Погледнете го пеналот на дефанзивецот на Манчестер јунајтед.

- Оглас -

Најнови вести