Промоција во Рајо Валјекано – Добредојде за Столе Димитриевски

Македонскиот репрезентативец Столе Димитриевски денеска и официјално беше претставен како ново засилување на голманската позиција во шпанскиот прволигаш Рајо Валјекано.
Од Тарагона, чуварот на мрежата на нашата репрезентација се пресели во Мадрид и го очекува дебито и во Рајо, во една од најсилните лиги на светот, шпанската Ла Лига.
Со Димитриевски, како што е и вообичаено, беа промовирани и останатите летни засилувања на клубот од Мадрид.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести