Прославата на Алаба е легендарна, дали имаше порака до ПСЖ дека се од пластика? (Фото)

По третиот гол на Карим Бензема, најинтересна прослава на погодокот имаше Давид Алаба. Австриецот зеде едно бело пластично столче и го крена в раце.

Веројатно беше понесен од еуфоријата и сакаше така да прослави, но има и навивачи кои сметаат дека Алаба со овој потег сакал да испрати порака до ПСЖ дека е вештачки, „пластичен тим“. Секој си толкува како сака, но факт е дека Алаба предизвика многу коментари.

- Оглас -

Најнови вести