Прв пораз на Порто сезонава, а можеа да обезбедат титула (Видео)

Брага го совлада Порто со 1-0, што за Порто е прв пораз сезонава во португалскиот шампионат. Стрелец на голот беше капитенот Рикардо Хорта, за кого ова беше 100-ти погодок во дресот на Брага.

На Порто му останаа уште три меча до крајот на сезонава. Има девет бода плус во однос на Спортинг, кој вечерва игра со Боависта и може да се доближи на минус од шест бода, па трката за титулата да остане отворена.

- Оглас -

Најнови вести