Првиот ред во Мајами за Ферари!

Шарл Леклер од Ферари ќе стартува од пол-позицијата на утрешната Формула 1 трка за Големата награда на Мајами, која се вози по прв пат. Втор е неговиот тимски колега од Ферари, Карлос Саинс.

Зад двете Ферарија ќе стартува првакот Марк Ферстапен од Ред Бул.

- Оглас -

Најнови вести