Првокласна сензација – Валвијк го елиминира ПСВ Ајндховен во рана фаза од Купот

Второлигашот направи голем подвиг и со победа од 3-2 на гости, и тоа по продолженија, го елиминира големиот фаворит.

Слични вести...