Првокласно изненадување, Кузмановски потпиша за Еурофарм Работник

Битолчани први стасаа до целта и го ангажираа еден од нашите најголеми ракометни таленти, иако се шпекулираше дека Кузмановски ќе го засили Вардар, а интерес за него имаше и од други многу попознати клубови.

Но, раководството на Еурофарм беше најбрзо, одработи најефектно и доби огромно засилување за новата сезона.
Кузмановски поради неисплатени плати, го раскина договорот со Металург и се пресели кај битолчани.

Со него во составот Еурофарм Работник има големи амбиции, ќе атакува на врвот во македонската Суперлига и ќе биде фаворит и за пласман на позициите што водат во еврокуповите.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести