ПСЖ е неприкосновен во Франција – Осум од осум

ПСЖ лесно стигна до три бода и на гостувањето во Ница, „светците“ со рутинирани 3-0 остануваат перфектни во Лига 1. Голгетерската серија ја продолжи и Нејмар, па со својот шести, односно седми гол досега донесе предност за својот тим во 22-та минута од мечот. Со стартот на вторите 45 минути, гостите одново стигнаа до гол. Откако Мбапе не искористи 100% шанса да реализира, одбиената топка ја собра младиот Нкунку зголемувајќи го водството на ПСЖ, a Нејмар пред самиот финиш ги постави конечните 3-0.

Ница во последните 30 минути од средбата играше со фудбалер помалку, откако Сипријан заработи два жолти, па шансите да издвојат било каков позитивен резултат беа речиси невозможни.

 

- Оглас -

Најнови вести