ПСЖ гази и без Нејмар и Мбапе

Пари Сен Жермен со 4:0 го декласираше Сент Етјен во дербито на колото во француската лига, и парискиот тим најави дека е подготвен за Лигата на шампионите која почнува за некој ден. Токму со намера да го зачува за битката со Ливерпул, ПСЖ не ги стави Нејмар и Килијан Мбапе во составот, Џиџи Буфон беше резерва, но тоа не беше пречка за „светците“ да покажат дека имаат многу оружја.

Головите против Сент Етјен ги постигнаа четворица различни стрелци. Дракслер погоди во првото полувреме, па Кавани од пенал зголеми на 2-0, Ди Марија погоди за 3-0, а Диаби го дотолчи противникот кој имаше серија од три нерешени по ред.

Денеска во Франција се одигра уште еден меч, Ница го совлада Рен со 2:1. ПСЖ има максимални 15 бода од пет кола, и гол-разлика 17-4. Ниеден друг тим нема повеќе од 9 бода, а викендов тоа веројатно ќе се смени, но парижаните најавуваат атак на нова титула.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести