ПСЖ има ракометен „дрим-тим“ а за нивна победа Sport Life нуди неверојатно голема квота!

Екипата на ПСЖ важи за една од најбогатите во ракометната Лига на шампиони. Слично како што е и во фудбалот, така и во овој спорт Светците се обидуваат да го освојат најелитното натпреварување, но засега тешко им оди.

Вечерва (20:45 часот), во рамките на петтото коло од групата „Б“ гостуваат кај исто така моќната Барселона, а за победа на тимот од Париз, Sport Life нуди неверојатна квота од 3.50.

Досега во Блауграната овие екипи играле четирипати, а во сите од нив се радувале домаќините. Сепак, тим во којшто играат Микел Хансен, Никола Карабатиќ, Недим Ремили, Даинис Криштопанс, Тофт-Хансен, а предводени од Раул Гонзалез, знае како се играат вакви натпревари.

Доколку сакате да одиграте „побезбедна“ варијанта, тогаш можете да изиграте „двојка“ со хендикеп, каде што се бара ПСЖ да не загуби со повеќе од три гола разлика.

Во секој случај, вечерва не очекува еден спектакуларен натпревар во којшто ќе се соочат можеби и најдобрите два тима во овосезонската Лига на шампиони.

- Оглас -

Најнови вести