ПСЖ тргнува по потписот на најбараниот слободен фудбалер во Европа

ПСЖ и Маркус Турам веќе и официјачно ги започнаа преговорите за трансферот на напаѓачот од Борусија Менхенгладбах во Парис. Синот на легендарниот француски дефанзивен, Лилиам Турам, е слободен фудбал, бидејќи одби да го продолжи договорот со бундеслигашот.

Маркус Турам претходно ги одби понудите на Челзи и Атлетико Мадрид, а Трансфермаркет во моментов го проценува на 32 милиони евра. Сепак, Менхенгладбах нема да заработи ниту евро од неговиот трансфер.

- Оглас -

Најнови вести