Рангник Навивачи извинете, голем дел од играчите предвреме со паметот заминаа на летен одмор

Манчестер јунајтед има сезона за заборав откако тимот не успеа да се пласира во Лигата на шампионите, но и вчера забележаа дебакл од Брајтон од 4:0.

Привремениот тренер на овој тим, Ралф Рангник се извини на прес конференцијата по крајот на средбата, но и го најави тоа што многумина го очекуваат а тоа се промените на сите полиња.

„Навивачи извинете, голем дел од играчите предвреме со мозокот заминаа на предвремен летен одмор.

Едноставно не личевме на сериозен тим и Брајтон сосема заслужено дојде до победата. Беа подобри во секој сегмент и не преостанува ништо освен да им честитам а на навивачите на Манчестер јунајтед да се извинам за лошиот настап.

Јасно е дека пред нас се возбудливи месеци и ќе мораме напорно да работиме за да го вратиме тимот на прав колосек, таму каде што припаѓа а тоа е во врвот на Англија и Европа“ изјави Рангник.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести