Раул го смени Вардар, но навиките да победува му останаа

Поранешниот тренер на Вардар, Раул Гонзалес, успешно стартуваше во новата сезона во Лигата на шампионите како предводник на францускиот Пари Сен Жермен. Тимот од Париз е еден од главните фаворити за трофејот сезонава во елитната лига. „Светците“ на гостувањето кај Мотор во Запорожје победија со 35-29.

Раул, кој е актуелен селектор на македонската репрезентација, можеше на дело да ја види формата на Жарко Пешевски, кој игра за Мотор. Токму Пешевски беше стрелец на првиот погодок на мечот, кога домаќините го имаа и единственото водство.

Во продолжение на средбата, ПСЖ со доминантна игра не дозволи кикс во првото коло од Лигата на шампионите. Пешевски даде три погодоци за Мотор, додека најпрецизен кај победничкиот тим беше Надим Ремили со осум гола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести