Реал и Јувентус водат на гости во дерби дуелите со Барселона и Интер (Видео)

Двете големи европски дерби дуели започнаа во корист на гостите. Реал Мадрид за помалку од 10 минути стигна до предност на „Камп Ноу“ против Барселона, благодарение на автоголот на Роналд Араухо.

И во Дербито на Италија, гостите се радуваа први. Јувентус поведе на „Џузепе Меаца“ со погодокот на Филип Костиќ.

- Оглас -

Најнови вести