Реал Мадрид и Монако се во фокусот во квотите на денот

Реал Мадрид има серија од 11 победи по ред против Гранада, а квотата која ви се нуди во Sport Life за победа и ефикасна игра на Кралскиот клуб е многу голема. Квотата за двојка на Реал и притоа дека гостите од Мадрид ќе постигнат барем три гола во мрежата на Гранада, е 2.70. Реал има проблеми со повредени и составување на одбраната, но нападот е комплетен.

Во денешните квоти на денот, освен за победа на Реал со три дадени гола, ви се нудат уште два типа.

Монако гостува кај четвртолигашот ГФА74 во полуфиналето на Купот на Франција. Кнезовите се огромни фаворити, па затоа треба да се разгледа предлогот да се игра на победа на Монако во меч со 2-5 гола. Освен тоа, Монако треба да води и по првото полувреме.

За дуелот на Манчестер јунајтед и Ливерпул, имате квота од 2.50 за играта дека во првото полувреме ќе има барем еден гол, а во второто барем три.

Трите денешни квоти заедно прават коефициент од 15,5.