Реал не им даде шанса на гостите од Баскија, Макаби го шокираше Панатиниакос во Атина

Реал Мадрид ја оправда фаворитската улога против Басконија и поведе со 1-0 по победата од 90-74 во шпанското четвртфинале на Евролигата, а изненадување приреди Макаби Тел Авив кој триумфираше во Атина против Панатинаикос со 91-87.

Вторите мечеви од овие серии се играат задутре, а повторно домаќини ќе бидат Кралскиот клуб и Зелените детелинки.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести