Реал со првиот кикс, само реми на гости кај Атлетик Билбао (Видео)

Реал Мадрид ги загуби првите бодови во Примера дивисион сезонава, откако одигра 1:1 на гостувањето кај Атлетик Билбао, во 4. коло. По ова реми, „кралскиот клуб“ сега има два бода помалку од лидерот Барселона, која попладнево успеа да победи на тешкото гостување кај Реал Сосиедад со 2:1.

Реал може да биде и задоволен што не загуби во Билбао, бидејќи домаќините на полувремето имаа предност од 1:0. Муниаин погоди во 32 минута за радост на домашните фанови, но во 63 минута Иско израмни на 1:1. До крајот на средбата, двете екипи имаа шанси за втор погодок, но мрежите мируваа.

https://youtu.be/jlIjRGtBCX4

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести