Реал Сосиедад го издржа притисокот на Хуеска со два играчи помалку

Реал Сосиедад забележа значајна победа од 1:0 на гостувањето кај Хуеска, иако во финишот на мечот играше со два фудбалери помалку.

Мерино погоди во 64. минута, а потоа беше исклучен Хуанми. Од 82. минута надвор од терен беше и Ернандез, но гостите го издржаа притисокот.

Хуеска нападна со сите сили, се играше постојано на половината на гостите од Баскија, а ефектот за Хуеска беше пораз, по неколку промашени шанси.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести