Реал за него плати 45 милиони евра, а сега го враќа назад

Бразилецот кој беше најавуван како „чудо од дете“ не се покажа во Мадрид

Младиот 18-годишен бразилски фудбалер Винисијус летово потпиша за Реал Мадрид. Тинејџерот кој беше најавуван како „чудо од дете“ беше платен 45 милиони евра. Сепак, само неколку месеци по пристигнувањето на „Сантијаго Бернабеу“, можно е Бразилецот да си замине од Реал.

Според мислењето на тренерот на актуелниот европски првак, Хулен Лопетеги, Бразилецот не е подготвен за настап на високо ниво во Реал и затоа се најавува негово враќање во тимот на Фламенго. Се очекува во Фламенго, Винисијус да продолжи да се развива, па за одреден период повторно да биде вратен во тимот на Реал.

 

- Оглас -

Најнови вести