Речиси никој не верува дека Лајпциг може прв да даде гол во Манчестер, Халанд треба да е во главна улога

Манчестер сити е огромен фаворит за победа против Лајпциг, а неверојатно голем број комбинации нуди Специјалниот синг во Sport Life. Сепак, германскиот тим покажа во првиот меч дека нема лесно да се предаде, па на „Итихад стадионот“ се очекува интересен дуел за место во четвртфиналето.

Според понудата, речиси сигурно е дека домаќините први ќе постигнат гол. Халанд, Алварес, Марес, Фред и Де Бројне се во топ 5 фаворити за стрелец на првиот погодок. Вернер и Андре Силва треба да бидат адути на Лајпциг.

Тука се и стандардните статистички игри за бројот на изведени корнери, направени жолти картони, како и бројот на офсајди и фаули. Сити треба да биде тимот кој офанзивно ќе започне, па 5,5 удари во рамките на голот на Лајпциг е границата за оваа игра.

Квота три е за Сити да добие пенал, а комбинацијата за удар од белата точка за Граѓаните и црвен картон за Лајпциг е со 10 коефициент.

- Оглас -

Најнови вести