Репрезентативец на Северна Ирска го подели бонусот за опстанок со соиграчите

Кајл Лаферти е вистински џентлмен и си го одржа ветувањето дека ќе ги подели парите со соиграчите од Сарпсборг ако останат во најсилната норвешка лига.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *