Ризик јак – Макаби има 9-мина позитивни на ковид-19, мечот со Салцбург сепак ќе се игра

Израелскиот првак сериозно го зафати пандемијата, но одложување ќе нема и вечерва на „Блумфилд“ во Тел Авив ќе се игра дуелот со Австријците во квалификациите за ЛШ.

Слични вести...