Романците ја „светнаа“ соблекувалната по поразот, пофалба дојде и од УЕФА (Фото)

Поразот од Холандија во осминафиналето на Европското првенство во фудбал не ги депримира премногу Романците, тие во стил на Јапонците имаа нерви и да ја „светнат“ соблекувалната во која беа сместени на „Алијанц арената“ во Минхен.

Навистина убав гест кој предизвика воодушевување.

Освен што темелно ја исчистија соблекувалната, која по нивното заминување изгледа како нова, оставија и писмо на романски и германски јазик во кое се заблагодаруваат за гостопримството и за убавите искуства кои ги носат со себе по првенството.

Пофалба за Романците дојде и од УЕФА.

„Совршени гости. По елиминацијата од ЕВРО 2024, Романците ја напуштија соблекувалната во Минхен без ниту една дамка и оставија емотивно писмо за германските домаќини“, објавија од УЕФА на социјалните мрежи.

- Оглас -

Најнови вести