Роналдо беше рекордер пред 24 години, потоа полудеа цените за трансфери (Фото)

За две децении рекордот од 26,5 милиони евра платени за бразилскиот ас во 1997 година скокна за 10 пати, а веќе четврта година на врвот е Нејмар.

Слични вести...