Роналдо ја украл прославата на головите од Брешано? (Видео)

Кристијано Роналдо е познат по својот специфичен начин на прослава на головите. Дека Роналдо не е прв на кој му текнало на тој начин да прославува, потенцира некогашниот голгетер на Парма и на австралиската репрезентација, Марк Брешано.

„Има иста прослава на головите како и јас. Претходно не ни забележував, но откако ми потенцираа, забележав дека е речиси иста прославата на головите. Сите останати споредби меѓу нас двајца тука и завршуваат, бидејќи ретко кој може да се споредува со него. Ќе ми биде чест ако јас сум му бил инспирација за тоа како да ги прославува головите, но чисто се сомневам дека е така“, вели Брешано.

Еве го начинот на кој Брешано прославуваше.

- Оглас -

Најнови вести