Руни е декласиран од своите – Манчестер јунајтед ќе игра четвртфинале во ФА купот

Легендата на Црвените ѓаволи за првпат по камбекот во Англија играше против својот поранешен клуб и со Дерби загуби со 0:3

Слични вести...