Салцбург е тим од сонишнатата на секој обложувач

Актуелниот шампион на Австрија, тимот на Ред бул Салцбург вчера ја продолжи феноменалната форма во домашниот шампионат со триумф од 5-1 над гостувањето кај Тирол. Црвените бикови ја запишаа шестата последователна победа на исто толку мечеви, а што е уште поимпресивно, Салцбург запиша четврти меч во кој постигна пет или повеќе гола.

Овој тим е сон на сите обложувачи кои сакаат да типуваат на сигурни победи во кои ќе има погодоци. Во шесте победи, Салцбург оствари гол разлика од 27-4, што покажува за каква напаѓачка сила станува збор.

Покрај вчерашната победа од 5-1, Салцбург со 5-0 славеше над Адмира, 6-0 против Сент Полтен, 5-2 против Волфсбергер, 4-1 победа над Матерсбург и 2-0 против Рапид Виена во првото коло.

Следниот предизвик за Салцбург е тимот на Хартберг на 14 септември, па кога ќе правите тикет во Sport Life, не заборавајте да типувате сигурен триумф на Црвените бикови кои повторно се фаворити да ја освојат титулата во австриската Бундеслига.

 

 

 

- Оглас -

Најнови вести